Липовецький районПетро ПорошенкоЖиття Вінниччини

Спадщина Вінниччини

Експорт озброєння: зміна орієнтира

16 червня президент Петро Порошенко в ході засідання РНБО заборонив військово-технічну співпрацю - ВТС - України з Росією.

З того дня країна припинила експорт продукції оборонно-промислового комплексу - ОПК - до Росії включно з продукцією подвійного призначення.

Автор: Демчак Руслан

 

Рівень довіри населення до банків сьогодні дуже низький — засновник Корпорації Ukrainian Business Group

Руслан Демчак про девальвацію гривні, схему погашення валютних кредитів на виплат, неплатоспроможні банки та інші виклики, з якими буде розбиратися новий голова НБУ

Автор: Демчак Руслан

 

Гроші на війну

Для нормального забезпечення Збройних Сил України необхідно принаймні 2% ВВП, тобто майже 30 млрд. грн, наразі в бюджеті на 2014 рік на ці потреби Міністерства оборони закладено 15,2 млрд. грн.

Автор: Демчак Руслан

 

Як перемогти Росію в телевізорі

Інформаційна війна - один з найголовніших елементів протистояння у Донбасі та причина легкої анексії Криму Росією.

Автор: Демчак Руслан

 

Валютний компроміс

Минулого тижня близько сотні протестувальників зі всіх регіонів країни на чолі з громадською організацією «Громадський контроль банків» зібралися під будинком Національного банку України, тримаючи плакати з написами «Діти голодні – годую банк», «Банк, схаменися!», «Взяв по 5,5 – поверну по 5,5», «Вимагаємо переведення валютних кредитів у гривневі за курсом, котрий був на момент підписання угоди!». 

Автор: Демчак Руслан

 

Втеча з політичних причин

Банки стрімко втрачають кошти вкладників. Це наслідок загострення напруги ірозповсюдження сепаратистських настроїв на Сході країни, яким передувало відокремлення АР Крим та приєднання півострова до Росії. За перші чотири місяці року, згідно даних Національного банку України, українці «винесли» загалом з банків Донеччини, Луганщини та Криму 18,7 млрд. грн., тобто чверть всіх 74,9 млрд. грн. депозитів трьох регіонів країни на початок року.

Автор: Демчак Руслан

 

Чого добиваються «федералісти»?

Нам часто наводять приклади того, за якими зразками може бути створена федеративна держава в Україні - з одного боку, це Німеччина. З іншого боку, наводиться приклад Росії, на яку, власне, оглядаються прихильники федералізму, які є водночас явно проросійськими політиками.

Автор: Демчак Руслан

 

Позитив із Вашингтону

Напередодні травневих свят Міжнародний валютний фонд вирішив надати Україні довгоочікуваний «подарунок» – дворічний кредит за програмою Stand-By Arrangement (SBA) на суму $17,01 млрд., котра в вісім разів перевищує розмір квоти України на допомогу організації та є найбільшою позикою МВФ нашій країні за всю історію. Кредит Фонду відкриє Києву шлях до отримання фінансової допомоги у розмірі близько $ 15 млрд. від інших міжнародних організацій та країн, зокрема від Євросоюзу, Сполучних Штатів, Японії, Світового банку тощо. Перші кошти – транш Фонду на $3,19 млрд. - надійдуть в Київ вже наступного тижня.

Автор: Демчак Руслан

 

Велика конфіскація

Однією з головних вимог Майдану було покарання корупціонерів, які перебували у владі при Януковичі.

Представники тієї влади основним резервом вважали тіньову економіку, яку вони не побороли, а очолили.


Сьогодні активи представників попередньої влади є додатковим резервом для підтримки українського бюджету.


Автор: Демчак Руслан

 

Долар на допомогу гривні

Американські сенатори-республіканці Тед Круз і Марко Рубіо написали міністру фінансів США Джеку Лью листа, яким запропонували допомогти українській економіці, що скорочується вже протягом двох років, шляхом підтримки української національної валюти.

Автор: Демчак Руслан